Jak vydat vlastní knihu

Vážení (budoucí) autoři,

vydání odborné knihy patří tradičně k významným okamžikům profesní dráhy. Avšak napsat knihu uprostřed klinické, výzkumné či pedagogické práce je obtížné, neboť kromě vysoké odbornosti a dlouholeté erudice je obvykle tou největší bariérou nedostatek času. Jsme si toho plně vědomi a proto se v nakladatelství Maxdorf snažíme minimalizovat všechny ostatní formální a komunikační překážky. 

Ať máte hotový rukopis nebo si jen pohráváte s myšlenkou na vlastní knihu anebo o knize uvažujete v souvislosti habilitací, neváhejte a kontaktujte nás. U námětů určených lékařům proto stačí, když pošlete kontaktní informace přímo na můj email (hugo@maxdorf.cz), u ostatních námětů na adresu fidlerova@maxdorf.cz. Ozveme se Vám neprodleně zpět a budeme se snažit Vás ušetřit zbytečných formalit.

Jednou z předností nakladatelství Maxdorf je efektivita, nikdy jsme si nepotrpěli na složitou firemní hierarchii. I když vydáváme desítky titulů ročně, každý nový knižní námět považujeme za významnou událost, považujeme proto za standardní si s Vámi telefonicky domluvit schůzku a navštívit Vás (podle Vašeho přání na Vašem pracovišti nebo kdekoli jinde). 

V okamžiku, kdy Vašemu projektu společně dáme pevné obrysy, ujme se jej vysoce profesionální, zkušený a přitom myšlenkově otevřený tým redaktorek a grafiků. Mezi českými nakladatelskými domy specializovanými na lékařskou literaturu máme pravděpodobně personálně nejlépe vybavenou redakci (početně i kvalifikací). 

Vydávání knih nás nejen živí, ale také nás baví. Máme rádi hezké knihy s výstižnými a dobře pochopitelnými ilustracemi, a také dobře víme, že je mají rádi naši čtenáři. Řada z našich knih získává prestižní ocenění (malý vzorek můžete najít zde). Je zbytečné, aby Vaše špičková erudice a znalosti byly vydány s průměrným redakčním a grafickým zpracováním, naše redakce i grafické studio respektuje mezinárodně uznávané vydavatelské standardy. Knihy pod značkou Maxdorf Jessenius přinášejí autorům nejen velkou odbornou prestiž ... ale i nemalou radost z vydané knihy.

Váš Jan Hugo                

šéfredaktor                 


Přihlášení

Pokud ještě nemáte přístupové údaje, můžete se registrovat.

Poslat na kindle

nebo

stáhnout do počítače