O nás

Nakladatelství Maxdorf je předním českým vydavatelem odborné lékařské literatury, jeho produkce se významně podílí na rozvoji české medicíny a jednotlivých lékařských oborů. Knihy pro lékaře tvoří cca 85 % produkce a vycházejí pod značkou „Jessenius“.

Knihy z produkce Maxdorf pravidelně získávají nejvýznamnější ocenění udělovaná jak jednotlivými odbornými společnostmi, tak Předsednictvem ČLS JEP či Hlávkovou nadací. O úspěchu svědčí i velký počet titulů vydávaných v druhých a dalších vydáních – např. Praktická diabetologie (Pelikánová, Bartoš a kol. vyšla již v pěti postupně rozšiřovaných a aktualizovaných vydáních).

Významnou součástí produkce představují výkladové slovníky - Praktický slovník medicíny (na trhu je 11. vydání s celkovým počtem prodaných výtisků přesahujících 100 000), Velký lékařský slovník (je určen odborné veřejnosti, na trhu je nyní 10. vydání) a další. Z edičních řad uveďme Farmakoterapii pro praxi (nyní 72. svazků, nejrozsáhlejší knižní řada současné české lékařské literatury), edici Současná diabetologie, Edici Intenzivní medicína, Moderní farmakoterapie, Porodnictví krok za krokem a další.

Významným rysem knih vznikajících v nakl. Maxdorf je špičková grafická úprava a ilustrace na úrovni srovnatelné s nejlepšími světovými vydavateli odborné literatury. Grafické studio Maxdorf je samostatnou součástí společnosti a je tvořeno týmem vynikajících grafiků, pro které je „medical graphics“ profesí i vášní. Je to jeden z důležitých faktorů odlišující kvalitou knihy Maxdorf od konkurence, která často dodnes shání externí grafiky na principu KMČ („kdo má čas“). Zatímco pro ostatní bývají grafické nároky autora problémem, pro Maxdorf je to výzva a šance ukázat, co naši grafici umí. Grafické studio Maxdorf pracuje rovněž samostatně (nezávisle na nakladatelské produkci) přímo jako grafická a reklamní agentura pro farmaceutické společnosti.

O tom, že knihy Maxdorf se od světové produkce liší často jen jazykem svědčí i fakt, že první anglické překlady českých odborných publikací jsou v celosvětové distribuci na Amazon.com.

 

 


Přihlášení

Pokud ještě nemáte přístupové údaje, můžete se registrovat.

Poslat na kindle

nebo

stáhnout do počítače